автомобілі Volkswagen
 
 

Рубрика:

Модель автомобіля:

Дебют Volkswagen у ралі WRC

29 березня 2013

Разом зі стартом першого етапу ралі WRC, який пройшов у січні в Монте-Карло, розпочалась особлива епоха - дебют заводської команди Volkswagen у Світовому чемпіонаті з ралі WRC.

На старт першого етапу за кермом 315-сильного Volkswagen Polo R WRC вийшли 2 команди: Себастьєн Ожьє і Жюльєн Інграссіа під номером 8

та Ярі-Матті Латвала зі своїм штурманом Міккі Анттіла під номером 7

Навряд чи перед командою Volkswagen могла постати більш складна задача. Монте-Карло - це найстаріше ралі світу, що бере початок своєї історії з 1911 року. Більша частина маршруту пролягає вузькими щебеневими дорогами від французьких Приморських Альп до північної частини Князівства Монако. В той же час, спецділянки, розташовані  поблизу Середземного моря, зазвичай зустрічають пілотів ожеледицею та снігом. За таких умов надскладним та  дуже важливим завданням є правильний підбір типу шин, саме тому етап Монте-Карло вважається одним із найбільш непередбачуваних та складних у календарі Світової першості.

Йост Капіто,директор Volkswagen Motorsport: «Ралі Монте-Карло - не тільки найбільш легендарний, але й найбільш вимогливий етап. Лід, сніг, мокрий асфальт постійно змінюють один одного, що ускладнює стратегію гонки і перетворює вибір типу шин у постійну лотерею.»

Етап Монте-Карло тривав 5 днів (15.01.2013-20.01.2013) та складався з 18 спецділянок загальною довжиною 1817 кілометрів. У надзвичайно складних погодних умовах, за яких було навіть відмінено декілька спецділянок, екіпаж Ожьє/Інграссіа  фінішував другим, здобувши першу історичну перемогу в дебютних для Volkswagen Polo R WRC перегонах.

Ключові події: результати Ожьє/Інграссіа.

Ралі Монте-Карло почалося зі знакової для бренда Volkswagen події - вже на першій спецділянці команда Ожьє/Інграссіа показала кращий час. Другого дня перегонів французький дует покращив своє положення у заліку, додавши ще один кращий результат на 5-ій спецділянці. Загалом, на 14 з 16 спецділянок результати команди Ожьє/Інграссіа залишалися в трійці лідерів, що забезпечило 2 позицію загального заліку на фініші етапу Монте-Карло.

Друга команда Volkswagen у складі Ярі-Матті Латвала та Міккі Анттіла майже до самого фінішу трималася в першій п'ятірці. У гонитві за призовим місцем та очками в загальному заліку команда постійно атакувала та дуже ризикувала. Так, в останній день змагань за надзвичайно екстремальних умов екіпаж був вимушений припинити гонку після вильоту з траси на спецділянці Коль-де-Туріні (Col de Turini).

Ярі-Матті Латвала: «Я безмежно розчарований. На першій частині Коль-де-Туріні було більше мокрого снігу, ніж ми очікували. З самого початку ми їхали дуже швидко, автомобіль повертав не так, як я очікував. Авто конкурентів занесло в тому ж місці до нас, ми потрапили в їхню траєкторію, і я вже нічого не міг вдіяти - закінчилося аварією.Дуже неприємно закінчувати етап саме так. Я прошу вибачення у членів всієї команди, вони прекрасно підготували автомобіль. Я дуже хотів принести додаткові бали нашій команді.»

Тож, за результатами першого етапу 2013 року - ралі Монте-Карло,  маємо:

1. Себастьєн Льоб / Даниель Елена

Citroen

5 год 18 хв 57,2 с

2. Себастьєн Ожьє / Жюльєн Інграссіа

Volkswagen

+ 1 хв 38,9 с 

3. Дані Сордо / Карлос дель Барріо

Citroen

+ 3 хв 49,1 с 

4. Міко Хірвонен / Ярмо Лехтінен

Citroen

+ 5 хв 26,3 с 

5. Бріан Буффьє / Ксавьє Пансері

Citroen

+ 8 хв 13,1 с 

6. Мадс Остберг / Йонас Андерссон

Ford

+ 12 хв 3,7 с 

7. Мартін Прокоп / Міхал Ернст

Ford

+ 23 хв 27,3 с 

8. Сепп Віганд / Франк Крістіан

Skoda

+ 29 хв 34,5 с 

Особистий залік пілотів:

1. Себастьєн Льоб

25 очок

2. Себастьєн Ожьє

18 оч.

3. Дані Сордо

15 оч.

4. Міко Хірвонен

12 оч.

5. Бріан Буффьє

10 оч.

6. Мадс Остберг

8 оч.

Кубок конструкторів:

1. Citroen Total Abu Dhabi WRT

37 очок

2. Volkswagen Motorsport

18 оч.

3. Abu Dhabi Citroen Total WRT

15 оч.

4. Qatar M-Sport WRT

10 оч.

5. Lotos WRC Team

8 оч.

Наступний, другий, етап - ралі Швеції,  відбудеться 07.02.2013 - 10.02.2013.

Незабаром на сайті Volkswagen.ua буде опубліковано розклад трансляцій цього етапу.

Нагадуємо, трансляції відбуваються виключно на Першому Автомобільному телеканалі, генеральний партнер трансляцій - офіційний імпортер автомобілів Volkswagen - ТОВ «Порше Україна».

Ви можете слідкувати за останніми подіями, що відбуваються у світі WRC, на спеціальному сайті www.rallytheworld.com

comments powered by HyperComments